Biznes wymaga dobrego połączenia

Download i upload czyli prędkość wysyłania i pobierania

Internet
17-07-2023

Download - co to znaczy?

Każdy przedsiębiorca powinien zdawać sobie sprawę z tego, jakie możliwości dla rozwoju biznesu stwarza Internet. Prędkość wysyłania i pobierania to najistotniejsze parametry, które trzeba brać pod uwagę podczas wyboru jego dostawcy. Internet download to parametr określający, jak szybko można pobierać pliki. Podobnie jak upload jest wyrażany w megabitach na sekundę (Mb/s). Download ma olbrzymi wpływ na to jak szybko ładują się strony www. Odpowiednio wysoka wartość tego parametru oznacza szybsze pobieranie plików. Jest to bardzo istotne w firmach, w których przesyłanie dużych paczek danych to jedna z elementarnych czynności wykonywanych przez zatrudnione tam osoby. Minimalna szybkość downloadu powinna wynosić 200 Mb/s. W przypadku dużych i średnich firm powinna być jednak znacznie wyższa. Aktualnie jedna z najszybszych opcji to 1 Gb/s. Taka prędkość pobierania zapewnia komfortowe warunki pracy oraz zwiększa efektywność pracy zatrudnionych osób. Dlatego podczas poszukiwań nowego dostawcy Internetu nie można bagatelizować tej kwestii.

Czym jest upload?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w przypadku biznesu upload jest równie istotny, jak download. Wielu przedsiębiorców inwestuje w łącza, w których tylko ten drugi parametr jest na odpowiednim poziomie. To błąd, który zmniejsza efektywność pracy, a co za tym idzie, nie pozwala osiągać planowanych zysków. Upload to parametr określający prędkość wysyłania. Odpowiada za to jak szybko dane, mogą trafić do serwera lub do innej jednostki roboczej podłączonej do sieci. Upload dużych plików powinien się odbywać z prędkością minimalną na poziomie 200 Mb/s. W przeciwnym razie ta czynność będzie zajmowała znacznie więcej czasu, niż jest to konieczne. Wysoka wartość tego parametru przekłada się na płynny obieg plików w firmie. Ponadto Internet z wysokim uploadem jest niezbędny do komfortowego prowadzenia wideokonferencji. Sprawia, że nadawany obraz się nie zacina, co umożliwia wygodną rozmowę. Łatwo sobie wyobrazić, że regularne kłopoty z jakością obrazu i dźwięku podczas uczestniczenia w wideokonferencjach nie ułatwiają pracy. Poza tym pogarszają wizerunek firmy w oczach kontrahentów oraz klientów.

Symetryczny światłowód od INEA

Przedsiębiorcy poszukujący Internetu z wysoki downloadem i uploadem powinni zwrócić uwagę na symetryczne łącze światłowodowe. Jest to opcja dostępna w ofercie cenionego dostawcy, jakim jest INEA. Internet dla firm od tego operatora oznacza równą prędkość pobierania i wysyłania plików. W zależności od potrzeb biznesu może ona wynosić od 200 Mb/s aż do 1000 Mb/s. Duży wybór pakietów ułatwia dopasowanie oferty do skali działalności i charakteru danej firmy. Decydując się na to rozwiązanie właściciele firm, mają pewność co do tego, że pliki będą transferowane z dużą prędkością, a wideokonferencje prowadzone w optymalnych warunkach.

Szybki upload plików ma takie samo znaczenie jak ich download. Są to kluczowe parametry określające wydajność łącza internetowego. Prędkość pobierania i wysyłania Internetu dla firm powinna wynosić minimum kilkaset Mb/s. Dzięki temu pracownicy będą wykonywali powierzone im zadania bez kosztownych opóźnień. Warto inwestować w łącza symetryczne, które oznaczają równą prędkość pobierania i wysyłania danych.