Biznes wymaga dobrego połączenia

Jak zabezpieczyć firmowe konto mailowe? - weryfikacja dwuetapowa

Internet
12-05-2023

Jak zabezpieczyć firmowe konto mailowe?

W dzisiejszych czasach samo stosowanie haseł nie wystarczy, aby skutecznie zabezpieczyć biznesowe konto mailowe. Oczywiście, należy zadbać, aby hasło nie składało się z samych cyfr lub prostych zwrotów. Powinno być zbudowane z małych i dużych liter, cyfr oraz znaków specjalnych. Silne, długie hasło zmniejsza ryzyko cyberataku na konto mailowe, ale ze względu na wrażliwość znajdujących się na nim danych warto skorzystać ze skutecznej opcji, jaką jest dwustopniowa weryfikacja. Takie rozwiązanie zwane też uwierzytelnianiem dwupoziomowym zabezpiecza konto e-mail przed atakami coraz aktywniejszych cyberprzestępców. Należy zaznaczyć, że korzystanie z takiej opcji nie wymaga doskonałych umiejętności informatycznych, a przynosi szereg korzyści. Utrata danych z mailowego konta firmowego może oznaczać olbrzymie straty finansowe dla przedsiębiorstwa, jak również utratę jego wiarygodności w oczach klientów i kontrahentów.

Metody weryfikacji dwustopniowej

Podwójne zabezpieczenie firmowego konta mailowego może przyjmować różne formy, a najpopularniejsze z nich to:

  • kod SMS - najczęściej stosowana opcja, podczas logowania na maila system wysyła unikalny kod na numer podany przez użytkownika maila. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ale tego rodzaju kody bywają przechwytywane przez niepożądane osoby.

  • token bezpieczeństwa - jest to niewielkie urządzenie przypominające pamięć USB. W czasie logowania system wymaga podłączenia urządzenia do portu, po czym jest generowany kod umożliwiający korzystanie z poczty.

  • uwierzytelnianie przez telefon - metoda polegająca na tym, że system wykonuje telefon na numer wskazany przez konkretnego użytkownika. Jest to dobra opcja dla posiadaczy telefonów służbowych, ale według opinii wielu osób nie jest ona zbyt wygodna.

Dodatkowe zabezpieczenie konta firmowego

Dwuetapowa weryfikacja podczas logowania na firmowe konto e-mail to nie jedyny sposób zabezpieczania wrażliwych danych. Omawiana opcja powinna iść w parze z korzystaniem z bezpiecznego i stabilnego łącza Internetowego. Z tego względu świadomi przedsiębiorcy inwestują w dostęp do Internetu światłowodowego dla firm od INEA. W zależności od potrzeb takie łącze może mieć różną szybkość od 200 Mb/s nawet do 1 000 Mb/s. Ponadto, cechuje się bardzo wysoką stabilnością, co minimalizuje ryzyko utraty połączenia z siecią podczas wykonywania ważnych czynności służbowych. Przedsiębiorcy korzystający z oferty INEA mogą liczyć na całodobowe wsparcie techniczne ze strony wysokiej klasy specjalistów. Ponadto, mają możliwość zwiększania swojego bezpieczeństwa w sieci dzięki usłudze ANTY-DDoS. Jest to opcja, która sprawdzi się w każdej nowoczesnej firmie, niezależnie od charakteru prowadzonej działalności.

Kwestia ochrony firmowego konta mailowego jest niezwykle istotna. Aby zwiększyć bezpieczeństwo biznesowego maila, należy stawiać na dwustopniową weryfikację. Takie rozwiązanie wymaga logowania do poczty elektronicznej nie tylko za pomocą hasła, ale również przy użyciu innych metod. Najczęściej są to kody SMS lub korzystanie ze specjalnych tokenów. Niezależnie od wyboru korzystanie z uwierzytelniania dwupoziomowego powinno stanowić standard w każdej nowoczesnej firmie.


PRZECZYTAJ TAKŻE
Każdy świadomy przedsiębiorca powinien inwestować w odpowiednio dobraną ochronę dla komputerów i urządzeń mobilnych. Lekceważenie tej kwestii może skutkować utratą wrażliwych danych oraz sporymi stratami finansowymi. Podpowiadamy, czym cechują się dobre programy antywirusowe dla firm i przed czym powinny chronić.
Internet
12-05-2023
Każda nowoczesna firma musi mieć stały dostęp do Internetu. Jest to zasada, która tyczy się zarówno dużych biznesów, jak i ich odpowiedników działających na niewielką skalę. Podpowiadamy, jaki Internet dla małej firmy okaże się najlepszym wyborem.
Internet
12-05-2023