Biznes wymaga dobrego połączenia

Jaki Internet dla małej firmy wybrać?

Internet
12-05-2023

Wybór Internetu dla niewielkiego biznesu

Zanim przejdziemy do aspektów dotyczących szybkości i stabilności łącza dla firm, należy zwrócić uwagę na kilka równie ważnych, a nieco bagatelizowanych kwestii. Każda firma jest inna, a dużą część niewielkich biznesów znajduje się na starcie swojej działalności. Dlatego dostawca oferujący Internet firmowy powinien dawać możliwość zawierania umów na różne okresy czasu, a nie tylko na co najmniej 12 lub 24 miesiące. Niekiedy, idealnym rozwiązaniem jest oferta bez zobowiązań, która sprawdzi się w przypadkach, w których przedsiębiorcy planują zmianę siedziby firmy lub nie są pewnie co do rentowności prowadzonej działalności. Kolejny aspekt to dodatkowe opcje oferowane przez dostawcę Internetu. Warto stawiać na tych, którzy zapewniają zwiększoną ochronę przez cyberprzestępcami. Skuteczny atak hakerów na małą firmę może wiązać się nawet z koniecznością zaprzestania dalszego prowadzenia działalności.

Jaki Internet wybrać dla małej firmy?

Jeżeli chodzi o kwestie techniczne, to aktualnie warto stawiać na łącza światłowodowe. Taki Internet biznesowy charakteryzuje się wystarczającą szybkością oraz odpowiednią stabilnością. Ta druga cecha sprawia, że wykonywanie czynności służbowych w sieci nie wiąże się z ryzykiem przerwania połączenia z siecią. Należy zaznaczyć, że takie sytuacje powodują, że firma traci wiarygodność w oczach swoich klientów i kontrahentów. Internet w małej firmie powinien zapewniać odpowiednią prędkość transferu danych. Zaleca się, aby wysokość tego parametru wynosiła co najmniej 200 Mb/s. Ponadto, powinno być to łącze symetryczne, dzięki czemu przedsiębiorca oraz jego pracownicy mogą korzystać z równej prędkości przesyłania i odbierania danych. Takie rozwiązanie sprawia, że wykonywanie takich czynności, jak prowadzenie wideokonferencji, wysyłanie dużych plików lub uaktualnianie oferty na witrynie internetowej danej firmy nie sprawiają najmniejszych kłopotów. Warto pamiętać, że szybkość ich wykonywania oraz brak ewentualnych przerw w połączeniu z siecią przekłada się na zwiększoną efektywność, a co za tym idzie na większe zyski dla danego biznesu.

Internet dla firm od INEA

Przedsiębiorcy prowadzący niewielkie firmy powinni stawiać na sprawdzonych dostawców Internetu, takich jak INEA. Dzięki temu mają wybór pomiędzy różnymi pakietami, które można dostosować do charakteru danej działalności oraz jej skali. Internet dla małej firmy od INEA wykorzystuje technologię światłowodową, co przekłada się na jego niezawodność. Może się wyróżniać różną prędkością wynoszącą od 200 Mb/s aż do 1 000 Mb/s. Co ważne, jest to łącze symetryczne, a jego użytkownicy mogą liczyć na całodobowe wsparcie ze strony wysokiej klasy specjalistów. Ponadto, mają możliwość skorzystania z usługi ANTY-DDoS, która zapewnia skuteczną ochronę przez różnego rodzaju ataki ze strony cyberprzestępców.

Wybierając odpowiedni Internet dla niewielkiej działalności, należy zwracać uwagę na jego prędkość i stabilność. Najlepsza dostępna opcja to łącze światłowodowe, które nie posiada równie wydajnych alternatyw. Poza tym przedsiębiorcy muszą zwracać uwagę na takie aspekty jak długość trwania umowy i możliwość zmieniania jej zapisów oraz dodatkowe opcje oferowane przez dostawcę, na przykład zapewnienie ochrony przed cyberatakami.


PRZECZYTAJ TAKŻE
Prowadzenie nowoczesnej firmy wiąże się z nieustannym korzystaniem z poczty elektronicznej, poprzez którą niejednokrotnie wysyłane są wrażliwe dane. Z tego powodu należy zadbać o zwiększoną ochroną swojego maila. Można to osiągnąć dzięki prostemu, a zarazem skutecznemu rozwiązaniu, jakim jest weryfikacja dwuetapowa. Podpowiadamy, czym jest i jakie są jej metody.
Internet
12-05-2023