Kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu

Rozwiązania projektowe to usługi telekomunikacyjne i data center szyte na miarę. Kompleksowo realizujemy nawet najbardziej skomplikowane zadania. Poniżej nasze przykładowe realizacje.

Państwowa Straż Pożarna

Państwowa Straż Pożarna

Usługi:

Monitoring

Wi-Fi

Jednym z bardziej nietypowych realizacji było dostarczenie batalionowych wozów dowodzenia dla Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Najważniejszą częścią zadania było zapewnienie dostępu do wszystkich systemów łączności, serwerów i innych zasobów niezbędnych do prowadzenia działań operacyjnych. Wykorzystaliśmy wiele dostępnych technologii i scaliliśmy je w jeden logiczny system gwarantujący jakość i pewność połączeń. Dzięki rozwiązaniom opartym na protokole IP, bez względu na miejsce przebywania wozu dowodzenia łączność telefoniczna jest identyczna jak wewnątrz sieci komendy wojewódzkiej. Dzięki realizacji tego zadania powstały najnowocześniejsze mobilne centrum dowodzenia w Polsce.

WIĘCEJ
NISSAN

NISSAN

Usługi:

Światłowód

Łącze Transmisji Danych

Zarządzający nowoczesną firmą otoczony jest olbrzymią ilością danych, które powinien na bieżąco analizować. Szybka komunikacja wewnątrz przedsiębiorstwa to podstawowa potrzeba dużej marki. NISSAN oczekiwał swobodnego, i co istotne bezpiecznego przesyłania dużej ilości danych między salonami. W ten sposób powstała światłowodowa sieć transmisji danych łącząca wskazane przez nas punkty. Przepływ danych jest szybki i nieograniczony.

WIĘCEJ
Starter 24

Starter 24

Usługi:

Światłowód
Data Center

Disaster Recovery Center

Ze względu na charakter prowadzonej działalności, głównym wymogiem stawianym przez firmę Starter 24 jest konieczność utrzymywania ciągłości operacyjnej. W odpowiedzi na tę potrzebę wraz z INEA został przygotowany i wdrożony Disaster Recovery Plan. Rozwiązaniem jest przygotowanie przez INEA biura zapasowego, wyposażonego we wszystkie niezbędne systemy. Dzięki temu na wypadek awarii w siedzibie Starter24, komfort pracy w ośrodku zapasowym jest identyczny, jak w lokalizacji głównej. Oprócz powierzchni biurowej, INEA przechowuje w INEA DATA CENTER także zduplikowane systemy IT Klienta przechowywane na platformie wirtualnej.

WIĘCEJ
Grodzisk Wielkopolski

Grodzisk Wielkopolski

Usługi:

Światłowód
Telefonia

Monitoring

Najważniejszym zadaniem władz samorządowych jest stałe podnoszenie komfortu życia lokalnych społeczności. Wśród wielu zadań stojących przed władzami Grodziska Wielkopolskiego było stworzenie przyjaznej i skutecznej administracji. Zorganizowaliśmy bardzo dobry system łączności między wszystkimi jednostkami podległymi pod Urząd Miasta. Przygotowaliśmy sieć światłowodową klasy operatorskiej, łączącą jako punkt główny Urząd Miasta oraz podległe jednostki oświatowe i miejskie. Udostępniono usługę dostępu do Internetu o przepustowości 100/100Mbps oraz telefonię stacjonarną łączącą wszystkie jednostki w logiczną całość, zapewniającą bezpłatne połączenia głosowe w ramach sieci. Wybudowaliśmy również monitoring miejski z 10 punktami spiętymi w jeden system nadzorujący strategiczne lokalizacje.

WIĘCEJ
Kórnik

Kórnik

Usługi:

Światłowód

Naszym zadaniem było stworzenie łączności pomiędzy lokalizacjami Urzędu Miasta i Gminy w Kórniku W ten sposób powstała sieć światłowodowa, łącząca Urząd Miejski w Kórniku z oddziałem wyniesionym w Bninie, Centrum Rekreacji i Sportu OAZA oraz Straż Miejską. Usługi dostępu do Internetu wahające się od 20/20Mbps do 60/60Mbps zapewniają stabilną i pewną łączność między lokalizacjami.

WIĘCEJ
CERTUS

CERTUS

Usługi:

Światłowód
Telefonia

Łącze Transmisji Danych

W Certusie regularnie wdrażane są najnowocześniejsze rozwiązania zarówno w zakresie diagnostyki, jak i leczenia. Posiadamy unikalny w skali kraju prywatny oddział internistyczno-diagnostyczny. Jesteśmy też jednym z kilku ośrodków w Polsce oferujących leczenie nieoperacyjnych nowotworów z wykorzystaniem technologii NanoKnife. Dzięki wykorzystaniu łącz światłowodowych mamy możliwość w pełni korzystać z posiadanego zintegrowanego oprogramowania do zarządzania placówką. Umożliwia to personelowi w każdej jednostce dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej co znaczenie ułatwia opiekę nad pacjentem. INEA dostarczając nam łącza światłowodowe oraz telefonię umożliwia szybszą i sprawniejszą komunikację, lepsze działanie oraz – dzięki integracji wszystkich usług u jednego operatora – obniżenie kosztów usług telekomunikacyjnych.

WIĘCEJ

Poznaj projekty INEA szyte na miarę

INEA dla firm to wiele rozwiązań, których celem jest ułatwienie prowadzenia działalności. Zajmujemy się nie tylko dostarczaniem Internetu światłowodowego dla firm. W naszej ofercie znajdziesz również profesjonalne usługi z zakresu telekomunikacji i działań teleinformatycznych, takie jak Data Center czy transmisja danych dla firm.