Biznes wymaga dobrego połączenia

Jakie programy antywirusowe dla firm wybierać?

Internet
12-05-2023

Jaki program antywirusowy do firmy?

Oprogramowanie antywirusowe dla firm charakteryzujące się wysoką jakością powinno spełniać znacznie więcej funkcji niż sama ochrona przed wirusami. Warto stawiać na programy posiadające takie dodatkowe funkcje, jak możliwość regularnego skanowania oraz generowania bieżących raportów bezpieczeństwa. Dzięki temu program antywirusowy może reagować niemal natychmiast w przypadku pojawienia się potencjalnych zagrożeń dla firmowych komputerów i urządzeń mobilnych. Dobry program antywirusowy dla firmy:

  • zapewniania kompleksowy pakiet ochronny dla sprzętu i błyskawiczne reakcje na zagrożenia,

  • daje gwarancję częstych aktualizacji w czasie rzeczywistym, co pozwala wykrywać nowe rodzaje zagrożeń,

  • pozwala na łatwą obsługę wynikającą z możliwości użytkowania przejrzystej konsoli, która umożliwia monitorowanie oraz wdrażanie różnego rodzaju zabezpieczeń.

Przed czym chroni dobry program antywirusowy?

Istnieje wiele typów złośliwego oprogramowania, które powinny być neutralizowane przez dobre programy antywirusowe dla firm. Jeden z nich to ransomware, który jest wykorzystywany w celu blokowania dostępu do sprzętu i wyłudzania pieniędzy za możliwość jego odblokowania. Inny rodzaj złośliwego oprogramowania to tzw. rootkit, który dostając się do systemu informatycznego danej firmy i umożliwia jego zdalne kontrolowanie. Wykrycie rootkitów bez wykorzystania dobrej jakości programu antywirusowego jest praktycznie niemożliwe. Cyberprzestępcy stosują też keyloggery, które rejestrują, które klawisze są naciskane przez użytkowników firmowego sprzętu. Jest to narzędzie służące do przechwytywania loginów oraz haseł. Ponadto, program antywirusowy powinien zapewniać ochronę przed coraz popularniejszym phishingiem. Jest to forma cyberataku polegająca na wysyłaniu podejrzanych wiadomości mailowych oraz SMS-ów. Ich treści zachęcają do klikania w znajdujące się tam linki. Celem takich ataków jest pozyskiwanie loginów, numerów kart kredytowych oraz wrażliwych danych firmowych.

ANTY-DDoS - solidna ochrona dla biznesu

Program antywirusowy do firmy to nie jedyny sposób na ochronę wrażliwych danych. Warto, aby użytkowanie takiego oprogramowania szło w parze z korzystaniem z efektywnej usługi, jaką jest ANTY-DDoS od INEA. Wszyscy przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na Internet dla firm od tego cenionego dostawcy, mają taką możliwość. ANTY-DDos sprawdzi się w praktycznie każdej branży, na przykład finansowej, transportowej lub handlowej. Usługa jest dostępna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu i zapewnia czas reakcji na ewentualne zagrożenia, który nie przekracza 1 minuty. Ponadto, wiąże się z błyskawicznym wysyłaniem powiadomień e-mail o występowaniu ataków oraz ich rodzajach.

Program antywirusowy dla firmy to skuteczny sposób na ochronę wrażliwych danych. Podczas jego wyboru, należy zwrócić uwagę czy posiada przydatne dodatkowe funkcje, takie jak skanowanie i wysyłanie raportów. Powinien chronić przed jak największą liczbą potencjalnych zagrożeń i umożliwiać wykonywanie częstych aktualizacji, dzięki czemu nowe rodzaje złośliwego oprogramowania nie sparaliżują pracy w firmie.


PRZECZYTAJ TAKŻE
Prowadzenie nowoczesnej firmy wiąże się z nieustannym korzystaniem z poczty elektronicznej, poprzez którą niejednokrotnie wysyłane są wrażliwe dane. Z tego powodu należy zadbać o zwiększoną ochroną swojego maila. Można to osiągnąć dzięki prostemu, a zarazem skutecznemu rozwiązaniu, jakim jest weryfikacja dwuetapowa. Podpowiadamy, czym jest i jakie są jej metody.
Internet
12-05-2023
Prowadzenie biznesu w XXI wieku wymaga nieustannej aktywności pracowników w Internecie. Taki stan rzeczy wiąże się z narażeniem wrażliwych danych firmowych na atak ze strony cyberprzestępców. Na szczęście istnieją sposoby na zminimalizowanie takiego zagrożenia. Podpowiadamy, jak bezpiecznie korzystać z Internetu w firmie.
Internet
19-05-2023